onmyge-1.gif (2006 bytes)

onmyge-2.gif (21343 bytes)

onmyge.gif (950 bytes)

gdomua.gif (510 bytes)

gautoua.gif (595 bytes)

gmonoua.gif (576 bytes)

herbua.gif (405 bytes)

gkoshtua.gif (550 bytes)

gslovua.gif (484 bytes)

UA  RUS  ENG  DEU

ЗАМОВЛЕННЯ ОСОБИСТОГО ГЕРБА АБО РОДОВОГО (ФАМІЛЬНОГО) ГЕРБА
(розробка та реєстрація герба)

000 herb.jpg (177295 bytes)

allherb001.gif (257365 bytes)

allherb002.gif (239520 bytes)

allherb01.gif (214320 bytes)

allherb02.gif (267316 bytes)

allherb03.gif (124757 bytes)

allherb04.gif (196167 bytes)

allherb05.gif (154454 bytes)allherb06.gif (133193 bytes)

 

 

 

Склав герби та виконав графіку

КАРИЙ Максим Сергійович
Дійсний член Українського Геральдичного Товариства

 

ПРАВИЛЬНЕ СКЛАДАННЯ ГЕРБА
(розробка особового або сімейного герба, розробка корпоративного герба)

Вишитий герб буде доречний в будь-якому житловому або офіційному інтер'єрі і додасть йому настрій причетності до історії і спадкоємства традицій... facebook.com/Heraldry-today

1kom1.jpg (36190 bytes)

1kom11112.jpg (24298 bytes)

1kom14.jpg (35482 bytes)

"Сучасна українська геральдика представлена як любителями малювати герби в приватному порядку, так і спеціалізованими компаніями. Перші, як правило, не особливо стежать за дотриманням усталених ще в середньовіччі правил геральдики, тому їх герби важко назвати класичними. Вони, скоріше, є якимось вінегретом з усього побаченого в книгах з геральдики та інтернеті.

Спеціалізовані компанії, в свою чергу, не тільки створюють герби на основі класичних геральдичних символів, а й намагаються надавати весь спектр послуг зі створення, промальовування, а іноді і реєстрації гербів. Однак список таких компаній важко назвати значним: «Геральдична палата Олексій Руденко & Компаньони», копанія «Герольдмайстер», дизайн-студія «ДЕТТА», а також члени громадських організацій, таких як Українське геральдичне товариство, Харківський геральдичний колегіум і Подільська геральдична колегія. Крім того, в Україні активно працює Російська геральдична колегія. У минулому році оборот геральдичних компаній склав від 3 до 5 млн грн." (повна, досить цікава стаття у часописі "Власть денег"). Можемо, лише, додати, що власниками дизайн-студії "ДЕТТА" ми на сьогодні і є.

Було підраховано, що за останнє сторіччя було створено гербів більше, ніж за всю попередню історію. На сьогоднішній день цілком можна вживати термін герб, називаючи різні твори графічного дизайну, виконані без протиріччя основним законам геральдики, в структуру яких обов'язково входить щит із зображеною в ньому символікою. (2:16 мин. видео на YOU TUBE).

Це можуть бути загальноприйняті або оригінальні емблеми, знаки відмінності, товарний знак, і т.д. Решта атрибути герба (шолом, клейнод, прикраси, щитотримачі, девіз, девізна стрічка і т.п.) не повинні порушувати композиційні та емблематичні принципи традиційної геральдики. Інакше зображення схоже на герб не стануть реєструвати організації, які контролюють коректність герботворчості.

Тоді це буде не герб, а просто геральдична композиція.

onmyge-031.jpg (52200 bytes)

Приклад використання геральдичної композиції для розсилки запрошень на ювілей весілля.

Як може сьогодні використовуватися геральдика?

Перш за все це елементи інтер'єру. Найчастіше намальований або вишитийі на оксамиті золотом та сріблом герб розміщують на стіні в кабінеті армігера або вітальні. Якщо є бажання і можливість, то об'ємний герб може прикрасити фасад будівлі.

Але є ще безліч ситуацій, коли герб буде не тільки доречний, але й виконає свою пряму функцію - повідомить про власника. facebook.com/Heraldry-today

Приклад вишитої монограми на підставці з екошкіри
за оригінальною технологією з підкладкою з м'якого фільца. Такі підставки можуть багаторазово використовуватися при сервіруванні святкових столів або затишних вечорів на 2-х персон.

Монограма, вензель або герб можуть прикрашати і келихи або склянки аналогічно підставкам. Підставки зберігаються в спеціальних скриньках на 6-12 штук з екошкіри з оксамитом усередині і магнітною застібкою.

1bokalherb2.jpg (37122 bytes)

1bokalherb.jpg (35071 bytes)

1bokalherb1.jpg (27024 bytes)

 

Окремим сюжетом або органічним доповненням до основної композиції може бути "родове дерево". Це декоративно складена схема предків до певного коліна.

golcovherb.jpg (13700 bytes)     golcovderevo.jpg (12627 bytes)

senderevo.jpg (23064 bytes)

ЕКСЛІБРИС для корпоративної, громадської, сімейної та особистої бібліотеки, зборів електронних носіїв: CD, DVD, магнітофонних і відеозаписів, а також вінілових пластинок може бути розроблений на основі герба або геральдичної композиції. Екслібрис може бути виконаний у вигляді печатки або роздруковуватися на кольоровому або чорно-білому принтері на самоклейкий папір, а потім наклеюватися на об'єкт, що охороняється.

exlibris-herb.gif (21831 bytes)

exlibris-herb1.gif (16826 bytes)

exlibris-herb2.gif (17798 bytes)

Розробка екслібриса на основі герба або геральдичної композиції.

 

 

novympel.gif (93112 bytes)

Приклад того як виглядає малюнок та вишивка герба. Тут є більше свіжіших та більш складних зразків.

Нижче для демонстрації якості наведено фрагмент машинної вишивки.

novympelf.gif (73536 bytes)

 

ННижче наведені приклади вишитих і надрукованих гербів різних розмірів, оформлених в багет, і вишитий вимпел.

kabinet1.gif (193724 bytes)

На сьогоднішній день в світі залишилося не так багато монархій, які суворо контролюють геральдичний процес в своїй державі і право на створення власного (особистого) герба по праву повернулося самим громадянам. Будь-яка людина, якщо дозріла до такої необхідності, може скласти сама, чи за допомогою фахівця свій особистий герб і зареєструвати його як свій власний. Пізніше цей герб можуть успадкувати його діти і т.п.

Нижче наведені приклади особистих гербів відомих в світовій історії особистостей:

rostr.gif (33689 bytes)

Герб сім'ї Ростропович

 

rastropovich-sm.gif (10201 bytes)

Герб Мстислава Ростроповича (щит у формі віолончелі)

martin-prod-bitles.gif (45360 bytes)

Герб Джорджа Мартіна, продюсера гутрту "Бітлз"

 

thatcher.gif (39913 bytes)

Герб Маргарет Тетчер

 

herrubns.gif (14514 bytes)

Герб Пітера Пауля Рубенса

 

herrshek.gif (10165 bytes) 

Герб Уільяма Шекспіра

 

bezborodko.gif (16525 bytes) 

Герб графа Безбородко (реконструкція 2003 р.)

 

hrvash.gif (5035 bytes)  

Герб Джорджа Вашінгтона

 

hmel.gif (10034 bytes)  

Герб Богдана Хмельницького

Тут розміщено приклади гербів з блазонами.

У дуже вузьких колах геральдистів-істориків є точка зору, що геральдика це наука про минуле і не може бути адаптована до дня сьогоднішнього. Але оскільки її сучасний розвиток неминучий і корисний, як і розвиток самого життя, ми намагаємося дати ту основу, яка й дозволить створювати нові, сучасні герби, не допускаючи грубих геральдичних помилок. Ось тільки один із сайтів, привячений сучасним гербам Україны.

При створенні нового герба необхідно пам'ятати, що почуття міри і смак повинні бути тими музами, які допоможуть зробити все і правильно і крассіво.

У зв'язку з цим доречно згадати "герб", який для рок-групи Queen розробив Фреді Меркюрі, у якого за плечима був коледж мистецтв. У листопаді 1975 року вийшов у світ альбом A Night At The Ореrа. На ті часи запис альбому обійшовся дуже дорого, але він мав величезний успіх і вперше приніс групі платинову нагороду.

Ще до першого альбому Фредді розробив логотип групи Queen, але тепер для обкладинки A Night At The Ореrа він вирішив його удосконалити. Так з'явився знаменита "герб" Quееn, заснований на знаках Зодіаку її учасників: дві феї символізують Діву, краб - Рака, а два леви - двох Львів. Вихід альбому урочисто відзначили в розкішному Оперному барі лондонського театру Colosseum. Проте те що намалював Фреді Меркюрі не є гербом, це скоріше можна назвати геральдичної стилізацією, але не більше того. Може він так і хотів...

queen111.jpg (64654 bytes)

Всі ці питання досить докладно проілюстровані на іншому нашому сайті www.TMExpert.com.ua в розділі герби і тут ми зупинимося тільки на ключових моментах.

Сучасна розробка герба, окрім правил класичної геральдики, повинна враховувати сьогоднішній досвід щодо подальшого застосування геральдичного зображення. Ми цей досвід вивчили досить докладно, подорожуючи в 2002 році по Європі та слідкуємо за сучасними тенденціями у цій справі. Таким чином, в більшості розробок ми використовуємо класичні композиції та емблеми, але в сучасній графічній і колірної стилізації, яка враховує необхідність відтворення різними технологіями (2:16 мин. видео на YOU TUBE).

Так з'явилася графічна тріада:

1. Повнокольорове зображення (світлотінь і поступова зміна насиченості кольору) для типографського друку або електронного повноколірного зображення.

2. Кольорове зображення для виготовлення, кольоровими емалями, склом (вітраж) або плівками; інкрустації з каменю або дерева та ін.

3. Одноколірне зображення для гравіювання або травлення на металі, склі або камені, тиснення на шкірі, папері або іншому матеріалі. Існує ще один канонічний варіант зображення - штриховий, в якому використовуються певні правила. За старих часів, коли кольорове відтворення малюнка було не завжди можливим такий спосіб дозволяв зафіксувати колір і зробити доступним його прочитання. Однак на одноколірних зображеннях малого розміру складно відтворювати такий прийом без втрати якості. Тому сьогодні такий спосіб зображення герба використовується, швидше, як данина традиції, а не реальна необхідність.

herb-tuplex.gif (44366 bytes)

Розробка корпоративного герба "ТУПЛЕКС"

без використання товарного знаку.

 

herb-split.gif (35235 bytes)

Розробка корпоративного герба "SPLIT"
з використанням товарного знаку.

 

Вивченням гербів і їх історії займається геральдика. Всі ці питання досить докладно проілюстровані на іншому нашому сайті www.TMExpert.com.ua і тут ми зупинилися тільки на ключових моментах..

Наталія Кара та Максим Карий © 2017

Першого листа прохання писати із темою "О! дизайн" на адресу

identityua.gif (9777 bytes) 
250col.gif (15694 bytes)

ВСІ ВІДЕОФАЙЛИ

Європейска геральдика (2 хв. відео на YOU TUBE)

Приклад розробки особового гербу (2:16 хв. відео на YOU TUBE)

Розповідь про створення герба фк Арсенал (Киев) (3:14 хв. відео на YOU TUBE)

Вышивка на оксамиті   (4:00 хв. відео на YOU TUBE)

Подарунок герба на ювілей    (3:50 хв. відео на YOU TUBE)

Останнє оновлення 22.10.18

© DETTA-DESIGN 2004-2017

 

onmyge.gif (950 bytes)

gdomua.gif (510 bytes)

gautoua.gif (595 bytes)

gmonoua.gif (576 bytes)

herbua.gif (405 bytes)

gkoshtua.gif (550 bytes)

gslovua.gif (484 bytes)